V roku 2024 môže mnoho mladých spoznať Ježiša… ak spojíme svoje sily

V roku 2024 môže mnoho mladých spoznať Ježiša… ak spojíme svoje sily

ABY SA KAŽDÝ ČLOVEK STRETOL S JEŽIŠOM

Na Slovensku a v Čechách považujú vieru za dôležitú iba traja z desiatich mladých ľudí.*
Ešte menej z nich sa stretlo s Ježišom a má s Ním osobný vzťah.

Pritom v celej Európe až každý druhý mladý človek vo veku od 15 do 24 rokov zažíva dlhodobý smútok, úzkosť, depresiu alebo rozmýšľa nad samovraždou.*

Existuje však dokonalá nádej, ktorá má meno – Ježiš.

Veríme a zažívame, že vzťah s Ním mení život človeka; už tu na zemi a takisto v perspektíve večnosti.

Autenticky prežívaná viera je zdrojom sebahodnoty, životného zmyslu, identity a hodnôt, ktoré sú nesmierne dôležité hlavne v turbulentnom období dospievania.

Godzone prináša evanjelizáciu a formáciu tisíckam mladých a buduje generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo. A už 15 rokov sa spoločne snažíme robiť všetko pre to, aby sa táto túžba stávala realitou.

*podľa záverečnej správy z výskumu Hodnoty mladých; realizované Radou mládeže Slovenska a Českou radou detí a mládeže a reportu Duševné zdravie v EÚ (2023)

HĽADÁME PRAVIDELNÝCH PODPOROVATEĽOV, KTORÝM ZÁLEŽÍ NA EVANJELIZÁCII MLADÝCH NA SLOVENSKU

Jedným z mladých ľudí, ktorí o Ježišovi iba počúvali, no osobne ho nepoznali, bola aj Tereza. V malom meste, v ktorom vyrastala, sa sviatosť birmovania organizovala raz za štyri roky. Preto sa na prípravu dostala už ako dvanásťročná, bola zo všetkých najmladšia.

Animátorka, ktorá skupinu birmovancov počas prípravy viedla, bola absolventkou úplne prvej Godzone školy. Okrem iných aktivít, ktoré pre svoju skupinku vymýšľala, ich v novembri 2011 zavolala na Godzone tour. Terezu vidno dokonca aj na videu z toho mesta, stála úplne vpredu. Pri jednej z piesní sa v nej niečo stalo. Nevedela to presne pomenovať, najbližšie by boli slová, že zažila nadprirodzenú radosť. Vtedy si prvýkrát povedala, že toto chce.

PREČÍTAJ SI CELÝ TEREZIN PRÍBEH →

NAŠA MISIA
EŠTE NESKONČILA

Po 15 rokoch na poli evanjelizácie vidíme, že žatva je stále veľká a robotníkov je málo. Viac než kedykoľvek predtým si uvedomujeme, ako veľmi Slovensko aj Česká republika potrebuje Ježiša Krista a jeho lásku, odpustenie, nádej a zmierenie. Viac, než kedykoľvek predtým chceme vrhnúť všetky svoje sily do toho, aby sa každý človek stretol s Ježišom.

Tento cieľ nedokážeme splniť sami a preto aktívne hľadáme ľudí, v ktorých srdciach horí spoločná túžba, spolu môžeme zmeniť túto krajinu. Naša misia ešte neskončila, pridaj sa do nej aj ty.

MISIA
EVANJELIZÁCIE

Prinášame dobrú správu o Ježišovi Kristovi tisíckam mladých ľudí na Slovensku a v Českej republike.

FORMAČNÁ
MISIA

Budujeme generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo, ktorá bude prinášať jeho hodnoty do spoločnosti.

MODLITEBNÁ
MISIA

Chceme vidieť otvorené nebo a rodiny, mestá i národy premenené Božou láskou skrze autentické chvály a uctievanie Ježiša Krista.

MISIA
SPOLUPRÁCE

Pracujeme na zjednotení sa pre Božie veci a na spolupráci v rámci katolíckej cirkvi i naprieč denomináciami.

STAŇ SA SÚČASŤOU

Ďakujeme, že vám záleží na evanjelizácii a formácii mladých na Slovensku a v Českej republike.