O projekte - GODZONE
godzone, projekt, o projekte, o projekte godzone,
15343
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15343,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Vízia

Spojme sa v zápase za mladú generáciu a urobme VIAC pre Božie kráľovstvo. Prispejme aj týmto projektom k prebudeniu na Slovensku. Ponúknime evanjelium a jeho posolstvo naozaj atraktívnym spôsobom. Budujme generáciu ľudí, ktorým ide o Božie kráľovstvo.

Hlavným zameraním projektu Godzone je evanjelizácia mladých na Slovensku. Víziou projektu je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. Vieme, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chceme ho priniesť spôsobom, ktorý zasiahne – atraktívnym, kreatívnym a moderným. Chceme spolu budovať generáciu mladých ľudí, ktorým ide o Božie kráľovstvo a zažívať zmenu, ktorú táto generácia prinesie. Každý rok organizuje projekt godzone turné po Slovensku. Informácie o turné nájdete na stránke tour.godzone.sk.

 

Projekt Godzone je realizovaný občianskym združením “SP”, zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a garantmi projektu sú predseda ZKSM, katolícky kňaz ThDr. PhDr. Ján Buc PhD., ďalej tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ThLic. Ondrej Chrvala a katolícky kňaz PaedDr. Juraj Ďurnek SchP.

KTO?

Mladí ľudia s túžbou ohlasovať evanjelium Ježiša Krista. Riaditeľom projektu Godzone je Július Slovák. V jadre Godzone tímu sú hlavne členovia Spoločenstva SP aj členovia ďalších spoločenstiev a všetci spolu sú členmi Katolíckej Cirkvi.

AKO?

Božím riadením. Najskôr tu bol totiž festival “Voľnosť na Nevoľnom”, ale prišiel čas, aby skončil a vtedy prišlo pozvanie urobiť prvé turné. Boh si všetko zariadil, aby to prišlo v pravý čas a keďže je nemenný, tento dobrý zvyk mu ostal. Takže takto. Nadprirodzene to vždy fungovalo

ČO?

Služba, ohlasovanie, povzbudzovanie, tvorba, starostlivosť, motivácia, zjednocovanie. Evanjelizácia aj formácia. Našou najväčšou odpoveďou na “ČO?” je prebudenie, o ktorom snívame a po ktorom túžime. Prebudenie je pre nás uskutočňovanie vízie

PREČO?

Pretože sme zažili osobné stretnutie s Božou láskou a nemohli sme si to nechať pre seba. Toto bolo našou motiváciou pred rokmi a je ňou aj dnes. Inak by to nemalo zmysel.

KDE?

Na Sliači. Tu sídli Godzone kancelária, funguje Spoločenstvo SP a väčšina zamestnancov projektu tu má svoje rodiny, manželov a manželky, ockov a maminky, babky, dedkov, švagrov, súrodencov a aj obľúbenú kaviareň.

S KÝM?

S množstvom dobrovoľníkov, za pomoci našich rodín a potom aj s tebou a tisíckami ďalších. S priateľmi z rôznych spoločenstiev, projektov, služieb a všetkých kútov Slovenska aj Čiech. S Generáciou KIOBK – generáciou, ktorej ide o Božie kráľovstvo.

KEDY?

Pred ôsmimi rokmi. Vtedy, na jeseň roku 2009, to celé začalo prvým evanjelizačným turné s názvom Enter the Godzone tour. Dve kapely, DJ a rapper! V roku 2010 vznikol projekt Godzone, v roku 2012 prišla vízia KIOBK a s tebou sme sa stretli zrejme dnes alebo včera.

KTO JE ZA TÝM?

Projekt je súčasťou ZKSM a oficiálne za ním stoja traja garanti: katolícky kňaz PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ThLic. Ondrej Chrvala a katolícky kňaz ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD.

Ciele projektu

Vstúpiť do Božieho kráľovstva

pomôcť mladým ľuďom rozhodnúť sa pre život s Ježišom Kristom a v spolupráci so spoločenstvami im ukázať, kam môžu prísť po tom, ako sú oslovení posolstvom evanjelia.

Budovať generáciu KIOBK

veríme, že sme súčasťou jednej generácie bez ohľadu na dátum narodenia. Godzone buduje generáciu ľudí, ktorí budú v láske bojovať za Božie kráľovstvo, generáciu ľudí, ktorí budú mať vplyv vo všetkých oblastiach spoločnosti a prinášajú hodnoty Božieho kráľovstva.

Uvoľniť povolaných ľudí do služby

chceme uvoľňovať ľudí povolaných do služby na plný úväzok, naplno využiť ich potenciál, zručnosti, dary a talenty, ktoré im Boh dal pre službu v Božom kráľovstve.

Zásobovať generáciu KIOBK

chceme zásobovať generáciu KIOBK živým slovom, svedectvami, podcastami, prinášať kvalitné vyučovania, prednášky, knihy, televíznu reláciu, formačné kurzy a animátorskú školu, aby generácia KIOBK mala vždy kde čerpať.

Garanti projektu

buc

ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD.

katolícky kňaz
chrvala

Dp. ThLic. Ondrej Chrvala

Tajomník pre mládež KBS
durnek

p. Juraj Ďurnek SchP

katolícky kňaz

Godzone kancelária

julo

Július Slovák

riaditeľ projektu
david

Dávid Slavkovský

Výkonný riaditeľ
maros

Marián Zaťko

manažment
mirka

Miroslava Kmeťová

Ekonomika
sasa

Sáša Butášová Bidleňová

Godzone shop
boris

Boris Štanga

godzone.tv
budy

Martin Buda

godzone.tv
michal

Michal Lačný

godzone.tv
peter

Peter Kocúr

godzone.tv
frantisek

František Borovský

hudobná produkcia
ivan

Ivan Petro

Marketing
martin

Martin Heneš

Grafický design
sona

Soňa Valachová

Administratíva