RESURRECTION
14.-19. AUGUST 2022
Banská Štiavnica
Vek účastníkov: 14-19 rokov
Vstupné: 189 eur

Čo je godzone camp


Godzone camp je 6 dňový intenzívny letný tábor pre teenegerov, na ktorom zažiješ plno zábavy, dobrodružstva a nových priateľstiev – ale nielen to! Toto je nie je obyčajný tábor plný aktivít a adrenalínu. Tu nám ide o viac. Chceme spoločne hľadať to, čo je v Božom srdci, vstúpiť do radosti a slobody, budovať odvahu a nanovo sa rozhodovať žiť život plný nádeje. Okrem nezvyčajných súťaží a hier zažiješ večery chvál a modlitieb, sv. omše či formačné slová, ktoré ťa môžu povzbudiť a ukázať cestu do zasľúbenej zeme. Môže to byť najlepší týždeň tvojho života.

Q & A

Čo je zahrnuté v cene Godzone campu?

V cene Godzone campu je zahrnuté ubytovanie, strava (5x do dňa) a kompletný program, čo zahrňa: materiály na zábavnú časť programu, všetky zabezpečujúce materiály (programový stan, darčeky) vstupy do atrakcií a pod.

Kto camp zastrešuje, kto preberá za neplnoleté dieťa zodpovednosť (dozor nad dieťaťom? Sú animátori dospelí?)

Godzone Camp zastrešuje projekt Godzone, ktorý je súčasťou Katolíckej cirkvi. Na stránke TU nájdete viac informácii o projekte Godzone. Za neplnoletých majú zodpovednosť hlavne animátori, ktorí sú v drvivej väčšine dospelí ľudia.

Je na Godzone campe aj duchovné vedenie (kňaz)? Je prítomný počas celého tábora?

Každý rok sme mali počas Godzone campu prítomných niekoľkých kňazov, ktorí sa prestriedali počas týždňa, na noc väčšinou neostávali – prišli ráno a odchádzali večer po programe. Podobne tomu bude aj tento rok.

Môže si dieťa ponechať telefón?

Dieťa si môže poväčšine času ponechať telefón. Pravdepodobne im bude na jeden deň počas denného programu telefón odobratý, aby sa lepšie mohli koncentrovať na program, ktorý im chceme odovzdať. Ak bude potrebovať telefonovať rodičom, vždy mu telefón vrátime. 🙂

Aký je spôsob dopravy? Môžeme dieťa priviesť priamo do tábora?

Dieťa treba priviesť priamo do tábora poprípade ho môžete poslať aj nejakým spojom a my ho vieme vyzdvihnúť na stanici v Banskej Štiavnici.

Ide o katolícke podujatie?

Godzone camp organizujú členovia katolíckych spoločenstiev, najmä spoločenstva SP, ktoré pôsobí na Sliači a je súčasťou miestnej farnosti sv. Mikuláša.

Aký je spôsob ubytovania?

Ubytovanie je v hlavnej budove, izby sú rozdelené na dievčatá a chlapcov. Chlapci budú ubytovaní vo vedľajšej budove. Poväčšine sú izby 2,3,4 a 5 lôžkové.

Aký je program? Hneď v pondelok 15.8. je prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie - bude v tento deň sv. omša?

Súčasťou programu Godzone campu sú športové hry, zábavný program týkajúci sa preberanej témy, prednášky, modlitba chvály, sv. omša a pod. Počas prikázaného sviatku bude určite svätá omša.

Ako je to v prípade neúčasti so stornopoplatkom?

Stornopoplatky sa vedú individuálne, keďže vynaložené náklady pri zrušenej účasti nevieme vrátiť späť. Ak za účastníka nájdeme náhradu a náklady budú pokryté iným dieťaťom, účastnícky poplatok vrátime. V inom prípade to nebude možné.