Príbeh Terezy

V malom meste, v ktorom vyrastala, sa sviatosť birmovania organizovala raz za štyri roky. Preto sa na prípravu dostala už ako dvanásťročná, bola zo všetkých najmladšia.

Animátorka, ktorá skupinu birmovancou počas prípravy viedla, bola absolventkou úplne prvej Godzone školy. Okrem iných aktivít, ktoré pre svoju skupinku vymýšľala, ich v novembri 2011 zavolala na Godzone tour. Terezu dokonca vidno aj na videu z toho mesta, stála úplne vpredu. Pri jednej z piesní sa v nej niečo stalo. Nevedela to presne pomenovať, najbližšie by boli slová, že zažila nadprirodznú radosť. Vtedy si prvýkrát povedala, že toto chce.

Po turné piati ľudia z ich mesta založili malé spoločenstvo a spoločne žili svoju vieru. Chodili aj na iné Godzone akcie, ale takisto sa spoločne modlili aj vo farnosti. Neskôr Tereza odišla na strednú školu do iného mesta, kde sa pridala do väčšieho, zabehnutého spoločenstva.

O niekoľko rokov neskôr tiež absolvovala Godzone školu a dnes hovorí, že to bola jedna zo zlomových vecí v jej živote. Krátko na to dostala možnosť pomáhať v tíme na Godzone tour. Dnes slúži teenagerom z celého Slovenska a snaží sa im odovzdávať to, čo sama zažila.